Posiadanie równych przyponów jest bardzo ważnym elementem w wędkarstwie wyczynowym. Wyobraźmy sobie sytuację, gdy lowimy na bardzo trudnym lowisku na styku z dnem 25cm przyponem. Gdy zerwiemy przypon to zakładając np.o 1cm dłuższy, to masz zestaw również wydłuży się o ten 1 cm który teraz będzie leżał na dnie i brania mogą zniknąć. Diabeł tkwi w szczegółach dlatego przywiązuje do tego bardzo dużą wagę.
Pudełko na przypony zrobiłem całkowicie sam. W takim pudełku zmieścimy na prawdę dużo przyponów. Zakres długości w moim pudełku wynosi od 15 cm aż do 40 cm ( 15, 20, 25, 30, 40 ).
Do wiązania używam maszynki widocznej na zdjęciu.
Zachęcam do zrobienia takiej maszynki. Przyspiesza cały proces wiązania i przypony wychodzą idealnie równe. Zaczynamy od zamocowania haczyka w wiązarce. Na żyłce robimy pętelkę i zapinamy za jeden z drucików, zależnie od długości i zaczynami wiązanie haczyka. Odległość od końca wiązarki do drucika wynosi ok 4 cm, tyle mniej więcej żyłki odchodzi przy zaciąganiu węzła na haczyku.
15 cm przypony używam tylko gdy ryby dobrze żerują i odławia się je szybkościowo. 20 i 25 przy średnim żerowaniu, wtedy gdy trzeba z precyzją zaprezentować przynętę. Dłuższy przypon sprawia, że przynęta opada wolniej i prezentuje się w wodzie naturalniej. Przypony 30 i 40 cm przewidziane mam nad rzekę oraz do odległościówki.